InfluBENE 1000mg/12,2mg x 10 plicuri

Teva Pharmaceutical Industries LTD Israel

Pulbere pentru solutie orala 1000 mg paracetamol/12,2 mg clorhidrat de fenilefrina

Mai multe detalii

Adauga la lista dorintelor

  • Pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa, incluzand ameliorarea durerilor generale, a durerilor de gat, de cap, a congestiei nazale si febrei.

    Doze recomandate:

    Adulti cu greutatea mai mare de 50kg: 1 plic la fiecare 8 ore.

    Adolescenti cu varsta peste 16 ani si greutate mai mare de 50kg: 1 plic la fiecare 8 ore.

    Nu luati mai mult de 3 plicuri in 24 de ore.

    Dizolvati continutul unui plic in 250 ml apa calda, dar nu fierbinte. Amestecati pana se dizolva. Solutia reconstituita in apa calda este stabila timp de 60 de minute la temperatura camerei.

    Trebuie sa va adresati unui medic in cazul in care nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau dupa 3 zile de tratament. Nu utilizati acest medicament mai mult de 7 zile.

    Contine paracetamol. A nu se utiliza impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol.

    Acest medicament contine un decongestionant. Nu utilizati alte medicamente pentru raceala, gripa sau nas infundat.

30 alte produse in aceeasi categorie:

Clientii care au cumparat acest produs au mai cumparat si:

Recenzii

Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrieti o recenzie

InfluBENE 1000mg/12,2mg x 10 plicuri

InfluBENE 1000mg/12,2mg x 10 plicuri

Pulbere pentru solutie orala 1000 mg paracetamol/12,2 mg clorhidrat de fenilefrina