Coldrex Hotrem Junior 10 plicuri x 3g

X03771

GlaxoSmithKline Plc Marea Britanie

Indicat pentru raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii.

More details

16,00 lei

Adauga la lista dorintelor

  • Forma de prezentare
    Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri

    Indicatii
    Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii.

    Dozare si mod de administrare
    Copii 6-12 ani: 1 plic la 4 ore, max. 6 plicuri/zi.

    Contraindicatii
    Hipersensibilitate. IH sau IR grava, HTA, hipertiroidism, diabet, boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 sapt.).

    Atentionari
    Nu se asociaza cu alte medicamente folosite pentru raceala sau ca decongestive si cu alte produse care contin paracetamol.

    Reactii adverse
    Eruptii cutanate alergice, dureri gastrice sau disconfort abdominal, cresterea TA, cu cefalee, ameteli, palpitatii, insomnie.

30 alte produse in aceeasi categorie:

Clientii care au cumparat acest produs au mai cumparat si:

Recenzii

Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrieti o recenzie

Coldrex Hotrem Junior 10 plicuri x 3g

Coldrex Hotrem Junior 10 plicuri x 3g

Indicat pentru raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv cefalee, guturai, dureri in gat, sinuzita, mialgii.