Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

600mg paracetamol/10mg clorhidrat de fenilefrina pulbere pentru solutie orala.

Descriere

COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ

TANTUMGRIP cu gust de lămâie și miere 600 mg/10 mg pulbere pentru soluție orală
Paracetamol/clorhidrat de fenilefrină

INDICAŢII TERAPEUTICE


TANTUMGRIP conține o combinație de ingrediente care sunt eficiente în ameliorarea simptomelor asociate cu răceala și gripa, incluzând ameliorarea durerilor asociate, a durerii în gât, a durerii de cap, congestiei nazale și scăderea temperaturii.

Paracetamolul este calmant al durerii (analgezic) cunoscut. Este eficient împotriva durerilor, inclusiv dureri de cap și poate, de asemenea, să reducă febra (antipiretic).

Clorhidratul de fenilefrină (decongestionant nazal) reduce inflamația de la nivelul mucoasei nasului, ameliorând congestia nazală și reducând presiunea care poate provoca durere de cap.

TANTUMGRIP trebuie utilizat de către adulți și adolescenți cu vârsta peste 12 ani.

Dacă după 3 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

DOZE ŞI MOD DE ADMINISTRARE

Adulți și copii cu vârsta peste 12 ani: 1 plic la interval de 4-6 ore până la maxim 4 plicuri în interval de 24 ore.

Utilizarea la copii:

Nu trebuie administrat copiilor cu vârsta sub 12 ani.

Instrucțiuni de utilizare

Dizolvați un plic într-un pahar cu apă (aproximativ 150 ml), caldă sau rece și îndulciți după gust.

Dacă simptomele dumneavoastră de răceală sau gripă persistă mai mult de 3 zile, sau se înrăutățesc, adresați-vă medicului sau farmacistului. Nu utilizați TANTUMGRIP mai mult de 5 zile.

Detalii ale produsului

Reviews

No reviews

Clientii care au cumparat acest produs au mai cumparat si:

Produs adaugat la lista de dorinte

Acest website foloseste module cookie.