Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere...

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

5944732011857
In stoc
27,00 lei
cu TVA Livrat in 1-4 zile.

Trateaza simptomele de raceala si gripa.

Total Rating Total Rating:

0 1 2 3 4
0/5 - 0 reviews

View ratings
0 1 2 3 4 0
0 1 2 3 0 0
0 1 2 0 1 0
0 1 0 1 2 0
0 0 1 2 3 0

  Add Review View Reviews View Reviews

Descriere

Indicatii:
Tratează simptomele de răceală și gripă inclusiv dureri de cap, dureri faringiene, dureri musculare, congestie nazală, febră și frisoane.    

Substanta activa:
Paracetamol si clorhidrat de fenilefrină. Un plic unidoza de 4 g cu pulbere pentru solutie oralà confine paracetamol 600 mg si clorhidrat de fenilefrina 12,2 mg (echivalent la fenilefrina baza 10 mg).
Celelalte componente sunt: acid ascorbic, sucroză (zahär), acid citric annidru, citrat de sodiu, zanarina sodica E 954), aspartam E 951), aroma de lämâie tip 1013043 (preparate aromatizante, substante aromatizante naturale, dextrozà, gum acacia, maltodextrină, butlhidroxianisol (E 320)), dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Mod de administrare:
Adulti (inclusiv vârstnici) si copii de 12 ani si peste: se recomanda administrarea continutului unui plic la fiecare 4-6 ore. Nu trebuie administrate mai mult de 5 plicuri in
24 de ore. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile, fără recomandarea medicului.

Detalii ale produsului

Recenzii Recenzii (0)

Bazat pe 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Produs adaugat la lista de dorinte